wtorek, 11 kwietnia 2017

Relacja z Niedzieli Palmowej

Jak co roku, tak i tym razem po raz kolejny (ósmy) w okresie Wielkiego Postu byliśmy świadkami gminnego konkursu na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną", zorganizowanego przez Wójta Gminy Grębów, Proboszcza parafii pw św. Wojciecha oraz Gminne Centrum Kultury w Grębowie. Z roku na rok to wydarzenie jak widać cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warunkiem udziału w konkursie podobnie jak zeszłego roku było osiągnięcie minimum 2,5 m długości, jak się okazało na naszą gminę to i tak nie wygórowana poprzeczka, bo najdłuższa sięgała 10 metrów. Z racji iż konkurs skierowany był głównie do zespołów ludowych, toteż nie mogło oczywiście zabraknąć udziału naszego zespołu - Koniczynki z Siedliska. Różne wizje i godziny mozolnych przygotowań w placówce, a także i domach były jednak warte końcowego efektu, bo nasza kompozycja połączyła w sobie wszystkiego po trochu i jesteśmy z niej dumni.
O godz. 10:30 zebraliśmy się pod GCK w Grębowie, dołączając do przepięknego korowodu, różnobarwnego od kolorowych palm i wspólnie przemaszerowaliśmy kierując się do Kościoła pw św. Wojciecha w Grębowie, by podczas sumy uroczyście świętować Niedzielę Męki Pańskiej.
Zaś zwieńczeniem był wieczorny finał konkursu na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną", które poprzedziły występy: Dziecięcego Zespołu "Grębowskie Koraliki" oraz zespołu ludowego "Kalina" z obrzędem „Wicie plamy wielkanocnej”. Tuż po inscenizacji nastąpiło ogłoszenie werdyktu konkursu.