sobota, 21 lutego 2015

Zimowy Turniej Tenisa Stołowego

Podczas drugiego tygodnia ferii, a dokładniej 12-ego lutego br. odbył się długo wyczekiwany Zimowy Turniej Tenisa Stołowego, zorganizowany przez klub Stale-Siedlisko we współpracy z Zespołem Szkół w Stalach, pod patronatem Wójta Gminy Grębów pana Kazimierza Skóry. Turniej miał na celu zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promować sport na terenie gminy Grębów.

Zasady gry były proste, sety rozgrywano do 11-stu pkt. (z zachowaniem przepisu o dwupunktowej przewadze na koniec), a pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów. Tak więc w przypadku remisu 1:1, dogrywką był dodatkowy set decydujący.

Turniej rozgrywany był oczywiście na zasadach systemu pucharowego (tzw. play-off), czyli wygrany przechodzi dalej, przegrany odpada (wyjątek stanowił jedynie dodatkowy mecz o 3-cie miejsce, gdzie przegranych z półfinałów czekał jeszcze pojedynek między sobą na pocieszenie).

Ale przejdźmy do sedna, jako pierwsze o godz. 15:00 wystartowały dzieci ze szkoły podstawowej. Niedościgniony w tej kategorii okazał się Dawid Mazurek, drugie miejsce zaś zgarnął Konrad Perłowski, natomiast trzecie po dodatkowym starciu obronił Patryk Wiącek.

Poziom gimnazjum należał już wyłącznie do Katarzyny Kozak, która o dziwo zdeklasowała wszystkich, łącznie z chłopakami. Najwyższego miejsca na podium triumfatorce musieli ustąpić: drugi - Karol Krzemiński oraz trzeci - Michał Kos.

W najstarszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się Paweł Walski, w finale nie sprostał mu nawet Adrian Byczek, który również świetnie sobie radził podczas całego turnieju, jednak w finale najwidoczniej coś się "zacięło". Największym zaskoczeniem okazało się rozstrzygnięcie w tzw. małym finale, tj. meczu o 3-cie miejsce, gdzie Marcin Wiącek wygrał z Łukaszem Mrozem (ubiegłorocznym zwycięzcą). Nie ma się jednak co dziwić, bo z roku na rok poziom turnieju ciągle rośnie i coraz trudniej coś ugrać.

Zdjęcia z turnieju w galerii -> KLIK

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w organizacji rozgrywek, a zawodnikom gratuluję sportowych osiągnięć!